KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14045373
nr 1404 5373
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1947, flicka. Olja på duk, 45x54, yttermått inklusive ram: 68x79 cm
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:45:21
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
David Wallin
Läs mer om David Wallin